portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Remonty i wykończenia mieszkań » Forum » Ściany
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Ściany

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
Lorrain 
   

Nowy na forum


Wiek: 38
Dołączył: Czw Sty 30, 2014 5:35
Posty: 4
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sie 16, 2014 21:29    Temat postu: Re: Ściany

A ja tymczasem mam kolejne pytanie ścienno-szafkowe: jakimi kołkami wieszaliście? Podchodzę właśnie do wieszania szafek na ścianie między mieszkaniami zrobionej bodajże z pustaków.
longmanpl 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pon Cze 24, 2013 21:37
Posty: 147
Skąd: Poznan-Zawady

PostWysłany: Pon Sie 18, 2014 16:30    Temat postu: Re: Ściany

Lorrain napisał:
A ja tymczasem mam kolejne pytanie ścienno-szafkowe: jakimi kołkami wieszaliście? Podchodzę właśnie do wieszania szafek na ścianie między mieszkaniami zrobionej bodajże z pustaków.


Szafek na miedzylokalowej sicanie nie wieszalem. Dotychczas na grubszej scianie wiercilem 3 otwory pod pivot na TV ("40), ale to byla sciana korytarz-mieszkanie, Kolki 80 albo 100 dlugie, srednica chyba 8.
Wiercac trafilem na bloczek silikatowy, (rowniez sciany dzialowe), ktory ma 2 pionowe otwory przez caly 'klocek'. Latwo to wyczuc podczas wiercenia rowniez z udarem - wiertlo nagle wpada na luz w scianie.
slumpvis 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Gru 08, 2012 14:26
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sie 26, 2014 19:45    Temat postu: Re: Ściany

Z bloczkami silikatowymi jest problem w przypadku większych ciężarów/obciążeń dynamicznych. Tak jak kolega wyżej wspominał - są puste w środku, więc pozostają kotwy chemiczne.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama