portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Dostawcy mediów » Forum » Kablówka
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kablówka

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 19:26    Temat postu: INEA

Witam,
niedaleko nas, na ul Smolnej, wybudował Budimex osiedle które okablowała INEA. Z tego co się orientowałem to nasze osiedle też bedzie obsługiwać INEA i dlatego apeluje żeby w samym zalążku uciąć sprawę skrzynek INEI w mieszkaniach. Nie wiem jak INEA planuje rozwiązać podejścia do naszych mieszkań ale to co zrobili na Smolnej to jest mega przegięcie! Ludzie mają bardzo często na środku ściany w korytarzu ogromne skrzynki INEI(patrz foto). Myślę, że trzeba by zorientować się jak to ma wyglądać u nas i w miarę możliwości przekonać firmę INEA żeby nie robiła takiej wiochy na naszym osiedlu!? Co wy na to?



19773375.jpg

19773375.jpg


maczek111 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 16, 2012 16:33
Posty: 104
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 20:03    Temat postu: Re: INEA

Jeżeli to montują w mieszkaniach to trochę przegięcie. Swoją drogą zastanawia mnie co się znajduje w tych skrzynkach. Sam jeżdżę i podłączam u klientów kablówki i nie spotkałem jeszcze czegoś takiego. Czy ta skrzynka nie znajduje się czasami na klatce schodowej?
barteks77 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Maj 20, 2012 15:17
Posty: 58
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 21, 2012 22:58    Temat postu: Re: INEA

Zgadzam się z Państwem, myślę, że powinniśmy powiadomić o tym fakcie dewelopera i wybić operatorowi Inea podobny pomysł z głowy. Właśnie po to powstało to forum aby wymieniać się poglądami i doświadczeniami. Dzięki za info w tej sprawie...
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Maj 22, 2012 14:28    Temat postu: Re: INEA

Niestety te skrzynki nie są na klatkach tylko w mieszkaniach. Na forum Smolnej jest o tym głośno. Znajomi kupili tam mieszkanie i teraz muszą obudowywać TO COŚ szafą... Nawet gdyby to miało być na klatce schodowej to i tak kicha bo to będzie mało estetyczne jeżeli przy każdym mieszkaniu na korytarzu zawieszą taką skrzynkę. Ktoś się podejmie zorientowania się jak to ma wyglądać na naszym osiedlu???
maczek111 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 16, 2012 16:33
Posty: 104
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Maj 27, 2012 13:37    Temat postu: Re: INEA

udało mi się zrobić taki zdjęcie w mieszkaniu na parterze, chyba się nie zanosi żeby zabudowali to taką skrzynką jak na smolnej


DSC02444.JPG

DSC02444.JPG


scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Maj 28, 2012 9:02    Temat postu: Re: INEA

No wygląda obiecująco. Po kablach idących pod wylewką widać, że na pewno nie będzie podejścia do skrzynki, a w tym otworze chyba są już światłowody. Smile Ja jeszcze postaram się przedzwonić do Inei i zasięgnę języka w tej sprawie.
barteks77 
   

Stały bywalec


Dołączył: Nie Maj 20, 2012 15:17
Posty: 58
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Maj 31, 2012 21:38    Temat postu: Kablówka

Drodzy sąsiedzi jest jeszcze sporo czasu na decyzje ale myślę że musimy pomyśleć jaka firma powinna dostarczyć nam kablówkę wraz z szybkim internetem o ile będziemy mieli na to wpływ.

Proszę przedstawiajcie swoje propozycje może będziemy mogli przedstawić nasze sugestie developerowi.
maczek111 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 16, 2012 16:33
Posty: 104
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 0:21    Temat postu: Re: Kablówka

Moje propozycje to:

http://www.maverick.com.pl/index.php
Plusy:
-nowoczesna infrastruktura
-bardzo atrakcyjne ceny szybkiego internetu, dodatkowo za terminowe opłacanie rachunków operator zwiększa prędkość internetu dwukrotnie w nocy
Minusy:
- operator nie udostępnia modułów CI do tv cyfrowej, czyli krótko mówiąc jesteśmy skazani na dekoder operatora. W innych kablowkach dostajemy kartę, która wkładamy w telewizor(oczywiście nowego typu LCD lub plazma) i mamy dwa urządzenia w jednym, a tym samym korzystamy z jednego pilota, a nie dwóch.

http://www.eastwest.com.pl/
Plusy:
- dostajemy bez opłat opisany wyżej moduł CI
- sporo programów w rozdzielczości HD, już w podstawowym pakiecie jest ich chyba 7
-dosyć korzystna pod względem cen
Minusy:
-kiepska infrastruktura(a przynajmniej na piątkowie), częste problemy z sygnałem telewizyjnym, zakłócenia itp

www.inea.pl
Plusy:
- dobra jakość sygnału, nowoczesna infrastruktura
- dobra oferta programów telewizyjnych, pakietów tematycznych itp
Minusy:
- nie udostępnia modułów CI(chociaż zapowiadają, ze to zmienią)
- drogi internet, np 50Mb kosztuje 69,90 a np. w kablówce Maverick kosztuje 55zł

Powyższe wady i zalety operatorów mogą być tylko moimi indywidualnymi spostrzezeniami, ale napisałem to co wiem z doświadczenia. Pozostaje jeszcze kwestia, czy ktorys z tych operatorow bedzie mial mozliwosci techniczne, zeby doprowadzic do nas kablowke i internet. Zastanawiam się czy to czasem deweloper nie załatwia spraw związanych z dostawcą kablówki i internetu, czy ktoś się orientuje jak to wygląda?
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Cze 01, 2012 17:14    Temat postu: Re: Kablówka

O ile mi wiadomo (na 99%) nie mamy za bardzo wyboru bo całe okablowanie (światłowody itd) położyła na naszym osiedlu na swój koszt INEA, tak więc nie za bardzo możemy sobie wybierać kto nam będzie dostarczał internet i kablówkę. Jest jeszcze sieć telefoniczna więc alternatywą będzie chyba neostrada od orange.
Na osiedlu gdzie teraz mieszkamy podobny zabieg zrobił ECHOSTAR i też jesteśmy na niego zdani. Inea może nie jest super tania ale jakościowo wypadają całkiem nieźle z tego co mi wiadomo.
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Cze 06, 2012 10:41    Temat postu: Re: Kablówka

Podczas rozmowy ze specjalistką ds. aranżacji usłyszałem, że skrzynki mogą być niestety takie "wystające" :/
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Cze 07, 2012 18:13    Temat postu: Re: Kablówka

...masakra... Sad

Mówisz powiedziała, że MOGĄ? Ale nie muszą mam nadzieję Razz
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Cze 08, 2012 8:53    Temat postu: Re: Kablówka

Myślę, że warto zawczasu ten temat poruszyć - zapytam mailowo jak to wygląda na chwilę obecną. Dam znać jak dostanę odpowiedź...
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 11:08    Temat postu: Re: Kablówka

Ok, poniżej odpowiedź od Pani Magdy:

Cytat:
Zdjęcie skrzynki tvk – ma ona wymiar 17 x 21,5 cm.
Skrzynka jest „wkuta w ścianę i można ją malować(jest ona wykonana z tworzywa).
Znajduje się za drzwiami na wysokości ok. 20 nad posadzkę.


Dodatkowo odpowiedź na pytanie czy jesteśmy skazani na INEA Smile

Cytat:
Mamy jeszcze dwie inne alternatywne firmy wykonujące instalację teletechniczną.


Tak więc jest dobrze Very Happy



Skrzynka tvk 17x21,5.jpg
 Opis:
Zdjęcie skrzynki

Skrzynka tvk 17x21,5.jpg


maczek111 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 16, 2012 16:33
Posty: 104
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Cze 11, 2012 23:49    Temat postu: Re: Kablówka

Bardzo dobra wiadomość Laughing Laughing
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Cze 13, 2012 9:00    Temat postu: Re: Kablówka

Jeszcze lepiej:

Cytat:
Dostawcy mediów to: INEA, East&West, Meverick, TPSA, NETIA.


Very Happy wybór jest...
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama