portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wygląd zewnetrzny i infrastruktura osiedla » Forum » Rolety zewnętrzne
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rolety zewnętrzne

Idź do strony 1, 2    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
NormanPrice 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 14:57
Posty: 80
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Wrz 18, 2012 15:01    Temat postu: Rolety zewnętrzne

Witam Przyszłych Sąsiadów,
Dużym niedociągnięciem dewelopera jest brak opcji zakupu rolet zewnętrznych powyżej parteru.

Jedyne co pozostaje w tej sytuacji to wybór dobrego wykonawcy i wynegocjowanie interesującej oferty dla zainteresowanych montażem takich rolet na elewacji.

Proszę o rozejrzenie się po rynku i posty z ofertami od wykonawców.

Pozdrawiam.
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Wrz 24, 2012 21:57    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Z jednej strony szkoda, że nie można ich zamówić jako opcji ale z drugiej staje się to standardem w nowym budownictwie...
Ciężko będzie jakiekolwiek oferty zebrać bo nie wiadomo jaką ilość rolet miałyby te firmy wyceniać - im więcej tym taniej sztuka. Kwestia ostatnia - nie wiem czy na montaż rolet w przyszłości nie będzie musiała wyrazić zgody Wspólnota Wink Razz
NormanPrice 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 14:57
Posty: 80
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sie 11, 2013 15:52    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Czy ktoś już rozpoznał rynek i wie gdzie warto zamówić rolety zewnętrzne?
greggreg 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Nie Mar 03, 2013 23:40
Posty: 33
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 10:01    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Polecam firmę http://www.4windows.pl/
Co prawda ja nie miałem rolet zew. tylko wew., ale wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie.
Proszę powiedzieć, że jest się z Zawad, to może będzie trochę lepsza cena.
Promocja obowiązuje do odwołania.
Limonkaa 
   

Bywalec


Dołączył: Pon Kwi 15, 2013 8:49
Posty: 49
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 12, 2013 11:02    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Czy jest już formalna zgoda na montowanie rolet zewnętrznych?
Jak już ktoś pisał wcześniej - ustalenie w tej sprawie miało zostać wypracowane przez wspólnotę ...
Z drugiej strony - są już chyba mieszkania (powyżej parteru), w których zostały już takie rolety zamontowane.
Powolniak 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Sty 27, 2013 0:13
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 17:57    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Nie rozumiem po co montować rolety zewnętrzne powyżej parteru? Trzymacie w domu obrazy Kossaka lub Picassa? Oczekujecie wizyty CBŚ, CBA albo innej organizacji która zjedzie na linach po elewacji i wskoczy przez okno do mieszkania?

W internecie jest mnóstwo interpretacji podstaw prawnych i wpisów na forach osiedli, oto kilka z nich:

http://prawo.rp.pl/artykul/394279.html

http://forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/44460-mieszkanie-wlasnosciowe-dziwne-przepisy-we-wspolnocie.html

http://www.zarzadca.eu/dyskusja/1499/

W związku z powyższym sama odpowiedz sobie czy warto montować rolety zewnętrzne (anteny satelitarne, klimatyzatory itp.) bez porozumienia ze wspólnotą, jak zrobili to niektórzy sąsiedzi na naszym osiedlu.

Moim zdaniem poza kwestami estetyki chodzi przeze wszystkim o naruszenie elewacji, która jest częścią wspólną i po wierceniu w niej w celu założenia rolet traci gwarancję dewelopera

A co jeśli zamontujesz rolety uszkadzając elewację, a w otwory montażowe dostanie się woda i wejdzie pod tynk uszkadzając go? Albo pojawi się "grzyb"? Kto zapłaci za naprawę? My wszyscy? Z jakiej racji? Będziemy się sądzić o zwrot kosztów naprawy? Dziecinada...

Jeśli są rolety, które możesz zamontować na ramie okna bez uszkodzenia elewacji, to inna sprawa, wyłącznie estetyki.

Moim zdaniem rozwiązanie wszystkich podobnych kwestii wymaga od członków wspólnoty kultury zasady współżycia społecznego właścicieli i cierpliwości. Wystarczy wpisać w przeglądarkę odpowiednie hasło i wiesz co robisz, jakie są tego konsekwencje. Najlepiej będzie poczekać do oficjalnego spotkania wspólnoty i wtedy wyjaśnić i rozwiązać te kwestie.

Takie samowole traktuję jako przejaw arogancji i cwaniactwa, ale czego można się spodziewać jeśli niektórzy wyrzucają pety i śmieci z balkonów, depczą trawniki i wyprowadzają na nich psy, a segregacja śmieci ich przerasta...
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sie 19, 2013 19:17    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

@powolniak - zgadzam sie co do słowa z powyższą wypowiedzią! Co niektórzy słowo kultura kojarzą tylko z programem TVP Kultura na kablówce... masakra...
A co do zmian w balkonach typu oklejanie szyb, anteny sat, rolety zew, ludzie, tak ciężko się powstrzymać do spotkania wspólnoty??? Serio?!
Coś czuję, że będą jazdy jak na spotkaniach na smolnej Razz
Azoreq 
   

Bywalec


Wiek: 39
Dołączył: Śro Lip 18, 2012 10:46
Posty: 26
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 13:59    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Jestem "za" roletami, mieszkam od strony połudnowej, na ostatnim piętrze(narożnikowe okno). Myślę że rolety poprawią komfort życia wielu mieszkańcom. Dzwoniłam do Zarzadcy, niestety musimy poczekać do zebrania Wspolnoty, która musi wyrazić zgodę. Myśle , że powinnismy się dogadać co do firmy wykonującej i koloru rolet żeby wszystkie były takie same .
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sie 25, 2013 14:21    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

A ciekawe co z tymi co wystapili przed szereg i pomontowali już sobie rolety...
longmanpl 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pon Cze 24, 2013 21:37
Posty: 147
Skąd: Poznan-Zawady

PostWysłany: Pon Sie 26, 2013 23:42    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

scooti81 napisał:
A ciekawe co z tymi co wystapili przed szereg i pomontowali już sobie rolety...


Tez zauwazylem zamontowane rolety na 3 pietrze bud A w oknach od stony polnocnej miedzy budynkiem A i B.
Byc moze wlasciciel zamontowal rolety samowolnie i/lub jeszcze przed zawiazaniem sie wpolnoty.

My rowniez zastanawiamy sie nad roletami, nie ze wzgledu bezpieczenstwa, ale ze wzgledu na slonce, ktore swieci przez caly dzien, co przy upalach ma bardzo duze znaczenie - mamy okna od strony poludniowej na 4 pietrze. Z praktyki wiem, ze rolety bardzo dobrze chronia przed upalnym sloncem.

Ja znam firme Krispol z Wrzesni (jestem z Wrzesni), ktora robi bramy, rolety, zaluzje, ostatnio nawet okna. Mozna sie zwrocic do nich z zapytaniem jako Wspolnota o cene rolet i montazu - negocjowac w przypadku wiekszego zainteresowania.
Nie jest to firma 'krzak', maja dwie hale na dwoch koncach miasta, jedna wieksza od drugiej, spory eksport - duzy gracz mysle.
Rolety moga byc opuszczane recznie, elektrycznie, z programatorem (programowanie w jakich godzinach rolety maja sie opuszczac/podnosic), sterowane radiowo - via telefon (aczkolwiek tu mam watpliwosci).
W przypadku opcji 'elektrycznej' trzeba podciagnac zasilanie i tu pojawia sie kwestia wg mnie kolejnej zgody - zeby nikt z mieszkancow nie robil tego na wlasna reke.

Jestem zdania, ze rolety powinny wpisywac sie kolorystycznie w elewacje, np. elewacja biala rolety biale, elewacja szara, rolety szare (na ostatnich pietrach).

Moim skromnym zdaniem, jesli Wspolnota zdecyduje 'za' roletami, to wymogiem musi ustalony kolor, montaz przez monterow dajacych gwarancje i ponoszacych odpowiedzialnosc a nie samowolny. Natomiast dla mnie pozostaje otwarta kwestia wyboru dostawcy i terminu, poniewaz w danym momencie nie kazdy moze dysponowac srodkami finansowymi na zakup i montaz i jesli np. 10-ciu lokatorow moze zakupic rolety 'jutro' a 2-och innych lokatorow bedzie na to stac na wiosne, to wowczas wybor dostawcy nie powinien byc narzucony - moze nie miec terminu, towaru na magazynie, albo ustalonego, narzuconego koloru.

Wspolnota ma wybrany Zarzad i mysle, ze to Zarzad moglby uzyskac informacje od dewelopera co do warunkow gwarancji odnosnie elewacji i montazu rolet. Takie informacje powinny byc gotowe na zebranie Wspolnoty.

Co do wyprowadzania psow - mozna uchwalic na zebraniu Wsponoty zakaz wyprowadzania psow, Zarzadca postawi tabliczki oraz informacje przy wejsciu na klatkach schodowych. Sankcje jakie groza, to wezwanie Strazy Miejskiej i mandat - tak jest np. na ul. Polanka przy galerii Malta (sta sie wyprowadzamy wlasnie).
Powolniak 
   

Bywalec


Wiek: 37
Dołączył: Nie Sty 27, 2013 0:13
Posty: 40
Skąd: Poznań

PostWysłany: Wto Sie 27, 2013 10:35    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Też mieszkam od strony południowej. Mam rolety zamontowane przez SGI i rzeczywiście są przydatne. Aczkolwiek uważam, że są równie skuteczne i tańsze rozwiązania montowane wewnątrz mieszkania.

Mnie w całym tym sporze o rolety chodzi o ustalenie standardu montażu rolet, standardu ich wyglądu i odpowiedzialność właściciela mieszkania za ewentualne uszkodzenie elewacji.

Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi się, że jeżeli jako Wspólnota zezwolimy wszystkim mieszkańcom na montaż rolet bez określenia konkretnych, szczegółowych, upierdliwych warunków montażu (specjalistyczna firma, określony standard wykończenia, minimalne uszkodzenie elewacji, zabezpieczenie przed nachodzeniem wilgoci i erozją itp.) i bez zapisu np. "zobowiązuję się pokryć wszystkie koszty związane z ewentualnym uszkodzeniem elewacji przez zamontowane przeze mnie rolety ze środków własnych, bez obciążania członków WM" to wszyscy zapłacimy za ewentualne naprawy elewacji.

Na to się nie zgodzę i chciałbym, żeby kwestia odpowiedzialności za montaż rolet spoczywała wyłącznie na właścicielu mieszkania. Proszę o przemyślenie tej kwestii.
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sie 28, 2013 9:00    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Moim zdaniem to wszystkie rolety powinny być szare, dokładnie w kolorze z palety RAL naszych okien, bo białe na pewno nie będą pasować (nie mamy białej elewacji) a w dodatku po czasie zaczynają szarzeć i pojawiają się brzydkie zacieki...
Wszystkie mieszkania na parterze mają też szare rolety.

W przypadku montażu rolet niewątpliwie odpowiedzialnością za ewentualne uszkodzenia elewacji odpowiada zlecający montaż...
amg9amg9 
   

Stały bywalec


Dołączył: Pon Cze 25, 2012 23:36
Posty: 92
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Sie 29, 2013 15:07    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Jestem przeciwko samowolnemu montowaniu rolet zewnętrznych, anten satelitarnych, etc. Podczas zebrań wspólnoty będę głosował za obowiązkowym demontażem takich rolet.
longmanpl 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pon Cze 24, 2013 21:37
Posty: 147
Skąd: Poznan-Zawady

PostWysłany: Pią Sie 30, 2013 1:06    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

amg9amg9 napisał:
Jestem przeciwko samowolnemu montowaniu rolet zewnętrznych, anten satelitarnych, etc. Podczas zebrań wspólnoty będę głosował za obowiązkowym demontażem takich rolet.


Abysmy mogli glosowac nad obowiazkowym demontazem, musi pojawic sie to jako punkt zebrania i zostac poddane pod glosowanie.
Jezeli Wspolnota uchwali okreslony kolor jako obowiazujacy, np. szary, to wowczas nie ma sensu glosowac, czy zmuszac wlascicieli do demontazu rolet - oczywiscie jesli kolor samowolnie zamontowanych rolet pokrywa sie z uchwalonym kolorem.

Mysle, ze taka powinna byc kolejnosc.

Kolejna sprawa - co jesli pomimo uchwalonego obowiazku demontazu rolet, wlasciciel sie nie podporzadkuje. Jak go zmusic, ukarac...?

Co do anten - osobiscie nie widze problemu jesli ktos chce zamontowac antene wielkosci talerza obiadowego na barierce balkonowej. Takiej wielkosci antena nie zaslania widoku, nie narusza elewacji i nie obciaza samego balkonu.
PPPiotr 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Czw Sty 03, 2013 19:43
Posty: 14
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Wrz 01, 2013 12:49    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne, jestem na tak. Oklejenie szklanych balustrad balkonowych, jestem na tak. Anteny satelitarne, trochę bez sensu biorąc pod uwagę, że wybór dostawców kablówek jest spory. Musiałby ktoś podać konkretny powód dlaczego chce antenę, czy dostawcy kablowi nie potrafią zaoferować czegoś co oferują dostawcy satelitarni? Anteny na pewno w pewien sposób zaburzą wygląd nazych budynków. Dlatego jestem na nie.
Co do rolet, to tylko wyłącznie w jednolitej kolorystyce (właściwy RAL) dla każego piętra. Wybór dostawcy, firmy montującej jest dla mnie obojętny. Oczywiście właściciel mieszkania bierze na siebie odpowiedzialność za ewentualne uszkodzenia elewacji budynku. Oklejanie balustrad to tylko foliami, które dadzą wynik podobny dla balustrad na parterach. Nie akceptuje oklejanie foliami w innej kolorystyce.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama