portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wygląd zewnetrzny i infrastruktura osiedla » Forum » Rolety zewnętrzne
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Rolety zewnętrzne

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
longmanpl 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pon Cze 24, 2013 21:37
Posty: 147
Skąd: Poznan-Zawady

PostWysłany: Wto Wrz 03, 2013 12:23    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

W kwestii anten podawanie konkretnego powodu dlaczego ktos chce antene satelitarna i ocena tego powodu bedzie ocena subiektywna. Poza tym tlumaczenie sie przed kims dlaczego chce sie antene jest w pewnym sensie ograniczaniem swobod.
Tutaj jako ograniczenia wskazalbym wymiary anteny i sposb montazu - np. tylko w obrebie balkonu i nie mocowana do elewacji, chyba ze z powodow technicznych (brak sygnalu, zasiegu) konieczne jest zamontowanie z innej strony budynku (jezeli ktos ma tak usytuowane okna). wowczas zgode na to musi wyrazic Wspolnota po naocznym potwierdzeniu stanu faktycznego przez czlonka zarzadu. W ogole na jakiej podstawie Wspolnota wyraza w takich sytuacjach zgode ? Dobrego slowa zainteresowanego lokatora ?

Zwyklej anteny nikomu raczej zabronic nie mozna. Moytwacja dla montazu takiej anteny jest prosta - w podstawowych pakietach kablowki jest mniej lub wiecej tyle samo kanalow co w TV naziemnej, za ktora nie trzeba placic.
Mozna probowac z antena pokojowa, ale nie zawsze to zdaje egzamin - strona swiata, konstrukcja i zbrojenie budynku maja wplyw na odbior i wzmocnienie sygnalu anteny moze nic nie dac.

Dla anten jestem na tak, ale z ograniczeniami (sam nie planuje montowac anteny na zewn.)

Oklejanie balustrad tylko w tej samej kolorystyce (parter).
Justynjan1971 
   

Stały bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Sob Kwi 06, 2013 16:09
Posty: 55
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 25, 2013 12:39    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

co do anten też optuję przeciw montażowi..... ja zapłaciłem karę 1000! pln za rezygnację z satelity, kosztem kablówki i nikt się tym jakoś nie przejął więc ...sorry... nie ma satelit na naszym osiedlu....
PavelL1988 
   

Nowy na forum


Wiek: 36
Dołączył: Nie Sie 04, 2013 17:45
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 25, 2013 23:02    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Anteny satelitarne? Shocked
Na takich ładnym bloku. Już widzę czarną antenę polsatu na tle jasnej elewacji. Wstyd
Ludzie, ogarnijcie się.


Co do rolet zewnętrznych. Mówicie o takich co po zamknięciu nie przepuszczają wcale promieni, i w pokoju jest ciemno?
No cóż, jest koniec września a ja tęsknie za słońcem.
Myślę że lepszym wyjściem są rolety wewnętrzne, oczywiście nie te najtańsze bo są brzydkie, ale rolety rzymskie, dzień noc, żaluzje bambusowe, drewniane dość ładnie wyglądają, no i można je regulować Smile
longmanpl 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pon Cze 24, 2013 21:37
Posty: 147
Skąd: Poznan-Zawady

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 0:01    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Calkowite zabronienie montazu anten, mozna potraktowac jako ograniczanie swobod - nie mozna komus narzucac korzystania z kablowki tylko dlatego, ze 20-30 cm talerz jest przymocowany np. do balustrady balkonu.
Osobiscie jestem za mozliwoscia montazu, ale tylko do balustrady balkonu, montaz do elewacji - NIE, elewacja nietykalna.

PavelL1988 - nikt Cie nie zmusza do montazu rolet zewnetrznych Smile , to nie wymog a jedynie mozliwosc. Wymogiem natomiast jest/bedzie ustalony kolor itp. A rolety wewnetrzne kazdy wg swojego uznania.
greggreg 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Nie Mar 03, 2013 23:40
Posty: 33
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Wrz 26, 2013 14:55    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

Gryzę się w język. Ale niektórym się wydaje, że całe osiedle, to ich WYŁĄCZNA PRYWATNA własność. Przypominam, że tak nie jest Smile Inni też mają coś do powiedzenia Smile
pejterr1 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Nie Kwi 28, 2013 21:13
Posty: 3
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Paź 04, 2013 12:11    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

longmanpl napisał:
Calkowite zabronienie montazu anten, mozna potraktowac jako ograniczanie swobod - nie mozna komus narzucac korzystania z kablowki tylko dlatego, ze 20-30 cm talerz jest przymocowany np. do balustrady balkonu.
Osobiscie jestem za mozliwoscia montazu, ale tylko do balustrady balkonu, montaz do elewacji - NIE, elewacja nietykalna.

PavelL1988 - nikt Cie nie zmusza do montazu rolet zewnetrznych Smile , to nie wymog a jedynie mozliwosc. Wymogiem natomiast jest/bedzie ustalony kolor itp. A rolety wewnetrzne kazdy wg swojego uznania.


A może lepiej zastanowić się nad możliwością zamontowania anten zbiorczych na dachu budynku?

Ja osobiście kupując mieszkanie, bardzo się cieszyłem, widząc jednolity w swojej bryle i elewacji, estetyczny w wyglądzie budynek.
Nie chciałbym tu przeróbek i dostawek, aby budynek przybrał kształt domu cygana z osiedla pod Wrocławiem: ktoś okno zatkał deską inny folią, jeszcze inny pomalował balkon na czerwono, ktoś inny na zielono, bo "to ograniczenia swobód", każdy ma prawo wybrać kolor jaki mu się podoba.
longmanpl 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pon Cze 24, 2013 21:37
Posty: 147
Skąd: Poznan-Zawady

PostWysłany: Sob Paź 05, 2013 18:14    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

pejterr1 napisał:
longmanpl napisał:
Calkowite zabronienie montazu anten, mozna potraktowac jako ograniczanie swobod - nie mozna komus narzucac korzystania z kablowki tylko dlatego, ze 20-30 cm talerz jest przymocowany np. do balustrady balkonu.
Osobiscie jestem za mozliwoscia montazu, ale tylko do balustrady balkonu, montaz do elewacji - NIE, elewacja nietykalna.

PavelL1988 - nikt Cie nie zmusza do montazu rolet zewnetrznych Smile , to nie wymog a jedynie mozliwosc. Wymogiem natomiast jest/bedzie ustalony kolor itp. A rolety wewnetrzne kazdy wg swojego uznania.


A może lepiej zastanowić się nad możliwością zamontowania anten zbiorczych na dachu budynku?

Ja osobiście kupując mieszkanie, bardzo się cieszyłem, widząc jednolity w swojej bryle i elewacji, estetyczny w wyglądzie budynek.
Nie chciałbym tu przeróbek i dostawek, aby budynek przybrał kształt domu cygana z osiedla pod Wrocławiem: ktoś okno zatkał deską inny folią, jeszcze inny pomalował balkon na czerwono, ktoś inny na zielono, bo "to ograniczenia swobód", każdy ma prawo wybrać kolor jaki mu się podoba.


Na montaz anteny zbiorczej musialaby wyrazic zgode Wspolnota mieszkaniowa - raz ze wydatek a dwa, ze to czesc wspolna. Do tego dochodza jeszcze kwestie techniczne. O ile sie nie myle, teraz chyba przepisy wymagaja instalacji antenowej zbiorczej na nowobudowanych budynkach.
Zgodnie z glosowaniem nad projektem Regulaminu Wspolnoty, montaz anten bedzie dopuszczalny w obrebie balkonu. Malowanie, oklejanie balkonu w dowolnym kolorze nie bedzie mozliwe - balkon jest czescia wspolna i rowniez przeglosowane zostalo jednakowe - mleczne - oklejenie balkonu (jesli ktos chce), tak jak na parterze.
tuleja 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Lut 16, 2013 18:48
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Paź 09, 2013 10:07    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

"Zgodnie z glosowaniem nad projektem Regulaminu Wspolnoty, montaz anten bedzie dopuszczalny w obrebie balkonu" - czy ktoś może potwierdzić? Niestety nie byłem na spotkaniu wspólnoty..
longmanpl 
   

Forumowicz


Wiek: 43
Dołączył: Pon Cze 24, 2013 21:37
Posty: 147
Skąd: Poznan-Zawady

PostWysłany: Wto Paź 15, 2013 14:07    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

tuleja napisał:
"Zgodnie z glosowaniem nad projektem Regulaminu Wspolnoty, montaz anten bedzie dopuszczalny w obrebie balkonu" - czy ktoś może potwierdzić? Niestety nie byłem na spotkaniu wspólnoty..


Potwierdza to Regulamin, ktory własnie wpadł na skrzynke:
"25. Montaż zewnętrznych anten telewizyjnych, radiowych, bezprzewodowych sieci internetowych jest dozwolony wyłącznie w obrębie własnego balkonu, o ile sposób montażu nie naruszy konstrukcji budynku, warstw docieplenia, balustrad i innych elementów nieruchomości wspólnej oraz nie będzie naruszać swobody korzystania z balkonów sąsiednich, jak i bezpośrednio przesłaniać widok z balkonów i okien innych lokali."

Jesli ktos jest nadal przeciwny to przytocze argument "za" (nawet jesli ktos nie planuje montowac) przestawiony na zebraniu Wspolnoty:
"...całkowity zakaż montażu może być uznany za ograniczenie nie tyle co prawa własności, ale zasad ochrony konkurencji w zakresie dostępu do usług telekomunikacyjnych. Nawet jeśli w budynku jest 30-tu dostawców usług (płatnych), to nie można blokować możliwosci żadnemu dostawcy świadczącemu usługę w oparciu o nadajniki naziemne. Wyroki Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wielokrotnie wskazują, że zakazy montażu indywidualnych anten należy uznać za klauzule niedozwolone."

UOKiK oprocz nakazu zmiany Regulaminu, może nałożyć kare finansową na Wspólnotę.
Ponizej przyklad, wprawdzie odnosi sie do "Spoldzielni Mlodych", ale 'robili pod gorke' w tym przypadku Maverickowi.

Kara nalozona na Spoldzielnie to ponad 160 tys zl. Gdyby nalozyc kare na Wspolnote, to kto jest chetny na zrzutke Wink

Link do decyzji UOKiK w .pdf (waga 37 stron Wink ) :
http://decyzje.uokik.gov.pl/dec_prez.nsf/0/7038EAA24AF225CDC12577ED0047D0E7/$file/Decyzja%20nr%20RPZ-27-2010_2010%20z%2002%2011%202010%20-%20Sp%C3%B3%C5%82dzielnia%20Mieszkaniowa%20Osiedle%20M_263odych.pdf

Info ze strony
http://www.maverick.com.pl/frontend.php?m=74,32,0&t=UOKiK,-,dotyczy,poznanskiej,Spoldzielni,Mieszkaniowej,Osiedle,Mlodych
tuleja 
   

Bywalec


Wiek: 38
Dołączył: Sob Lut 16, 2013 18:48
Posty: 25
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Paź 17, 2013 8:57    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

OK teraz przynajmniej wszystko jasne.. Jest tylko mały problem z zamontowaniem takiej anteny do naszych balkonów. Standardowe "uchwyty" nie sprawdzą się u nas, potrzebujmy coś co pozwoli zamontować antenę do poręczy, jak by ktoś trafił na takie cudo to proszę o info..
newdoli 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Śro Paź 24, 2012 15:04
Posty: 31
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Lis 08, 2013 12:05    Temat postu: Re: Rolety zewnętrzne

a wracając do tematu.
mieliście już wycenę może rolet zewnętrznych?
Mi wycenili na 580zl, za okno od pokoju.. i nie wiem czy to dużo czy mało?
+ montaż (chyba 100pln, na "sznurek" )
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama