portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Remonty i wykończenia mieszkań » Forum » Wentylacja w mieszkaniach
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Wentylacja w mieszkaniach

Idź do strony 1, 2, 3    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
NormanPrice 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 14:57
Posty: 80
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Wrz 19, 2012 11:54    Temat postu: Wentylacja w mieszkaniach

Witam,
Czy ktoś już rozpracował co oznacza zapis w standardzie wykończenia mieszkań, że będzie

Wentylacja
 wyciągowa mechaniczna (hybrydowa)

Mówi się, że będzie zainstalowany system firmy MAICO.

Może wśród nas jest ktoś kto wie czy to dobrze czy źle Wink

Pozdrawiam.
M.starenczak 
   

Początkujacy


Wiek: 31
Dołączył: Nie Gru 23, 2012 23:14
Posty: 7
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: Nie Gru 23, 2012 23:45    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Podsyłam link z paroma informacjami.
Pozdrawiam.
http://www.dobrawentylacja.pl/opis/o-wentylacji/
NormanPrice 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 14:57
Posty: 80
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Kwi 10, 2013 23:25    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Czy ktoś wie jakie modele wentylatorów MAICO zainstalowane są w mieszkaniach?
I jak to ustrojstwo wyłączyć, żeby nie pracowało 24h ?
Solidny19 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Pon Lis 19, 2012 11:04
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 8:57    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Modeli nie znam. Co do wyłączenia wentylacji to osobiście zastosowałem coś takiego:
http://allegro.pl./programator-wylacznik-czasowy-na-szyne-din-lcd-16a-i3093799371.html
i skonfigurowałem to ustrojstwo tak, żeby włączało mi wentylacje w w kuchni i łazience 2 razy po 2 godziny dziennie i się sprawdza.
Pozdrawiam
Justynjan1971 
   

Stały bywalec


Wiek: 52
Dołączył: Sob Kwi 06, 2013 16:09
Posty: 55
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 19:36    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Też mnie przeraziło że to ustrojstwo ma kręcić się 24h, czy można to ustawić na jeszcze inne godziny, np. żeby w nocy to się nie kręciło, skoro są szczeliny wentylacyjne w oknach???
Solidny19 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Pon Lis 19, 2012 11:04
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 20:39    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Przy pomocy urządzenia opisanego przeze mnie wyżej możesz ustawić 8 programów (8 włączeń i 8 wyłączeń) o której godzinie i w jakie dni tygodnia chcesz.
greggreg 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Nie Mar 03, 2013 23:40
Posty: 33
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 22:09    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Ale na biegu jałowym chodzi, bez względu na włączenie (czyli jak jest wyłączony, to i tak pracuje). Chyba o to chodzi...
Solidny19 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Pon Lis 19, 2012 11:04
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 22:17    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

greggreg napisał:
Ale na biegu jałowym chodzi, bez względu na włączenie (czyli jak jest wyłączony, to i tak pracuje). Chyba o to chodzi...


U mnie działa to na takiej zasadzie:
- wentylacja standardowo jest wyłączona
- programator uruchamia wentylatory na "1 bieg - bieg jałowy" o określonych godzinach oraz o określonych godzinach wyłącza
- "bieg drugi - turboWink" włącza się podczas zapalania światła w łazience oraz włącznikiem w kuchni
greggreg 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Nie Mar 03, 2013 23:40
Posty: 33
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 22:38    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Ale tak było "domyślnie"? Czy sam wprowadziłeś te zmiany? Ja jeszcze nie mieszkam, więc szczegółowo się nie przyglądałem działaniu
maczek111 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 16, 2012 16:33
Posty: 104
Skąd: Poznań

PostWysłany: Czw Kwi 11, 2013 22:42    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Solidny19 a gdzie podłączyłeś to ustrojstwo?
Solidny19 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Pon Lis 19, 2012 11:04
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 7:00    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

greggreg napisał:
Ale tak było "domyślnie"? Czy sam wprowadziłeś te zmiany? Ja jeszcze nie mieszkam, więc szczegółowo się nie przyglądałem działaniu


Domyślnie jest w mieszkaniu wentylowanie na "1 biegu" bieg 24h na dobę co w praktyce oznacza moim zdaniem dość spore straty ciepła, a i prądu przy tym też troszkę ciągnie.

Co do podłączenia to wrzuciłem to do skrzynki z bezpiecznikami. Są tam szyny DIN takie na jakich montuje się te programatory.
maczek111 
   

Forumowicz


Wiek: 40
Dołączył: Śro Maj 16, 2012 16:33
Posty: 104
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 9:26    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Solidny19 czy byłbyś w stanie wrzucić zdjęcie tego urządzenia zamontowanego w skrzynce. U mnie bezpiecznik od wentylacji oznaczony jest jako"wentylacja i oświetlenie" czyli jak go wyłącze to nie mam również górnego oświetlenia w pokojach:/ denerwuje mnie ten ciągły szum wentylacji w salonie...
Solidny19 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Pon Lis 19, 2012 11:04
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 18:58    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Jutro zawitam na Zawadach to zrobię jakieś fotki i wrzucę wieczorem.
Chiquita 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Wto Paź 23, 2012 19:24
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 21:11    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Ciągły szum wentylacji...??? Czy u wszystkich jest taki problem?
Solidny19 
   

Zaglądajacy


Wiek: 37
Dołączył: Pon Lis 19, 2012 11:04
Posty: 15
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Kwi 12, 2013 21:28    Temat postu: Re: Wentylacja w mieszkaniach

Chiquita napisał:
Ciągły szum wentylacji...??? Czy u wszystkich jest taki problem?


Prawdę powiedziawszy ten szum też był jednym z powodów mojego kombinowania z tymi programatorami. Wydaje mi się, że u wszystkich problem ten się pojawi... niestety silnik wentylacji wydaje taki, a nie inny odgłos co może niektórym przeszkadzać. Z drugiej strony patrząc na pewno znajdą się tacy, którym to przeszkadzać nie będzie. Kwestia subiektywnej oceny. Kwestie ekonomii / sensowności takiego rozwiązania w okresie zimowym każdy powinien przemyśleć - trochę mija się z celem ogrzewanie + napływ zimnego powietrza z zewnątrz + całodobowe wentylowanie, które prowadzi do uchodzenia powietrza wcześniej nagrzanego. Z drugiej strony patrząc wentylowanie mieszkania być musi, aby nie doprowadzić do zawilgocenia. Niewątpliwie kwestią do rozważenia jest pobór prądu silników wentylacji (podejrzewam, że jest on bardzo mały, ale jednak jest). Osobiście jestem w tym temacie laikiem, dzielę się z Wami tylko przemyśleniami i polecam zapoznać się z tym tematem głębiej Wink
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama