portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Wygląd zewnetrzny i infrastruktura osiedla » Forum » Tramwaje pod oknami...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Tramwaje pod oknami...

     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
bruno84 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Czw Sty 03, 2013 18:19
Posty: 3
Skąd: Poznania

PostWysłany: Czw Sty 03, 2013 19:14    Temat postu: Tramwaje pod oknami...

Witam.
Trafiłem na wasze forum gdyż jestem zainteresowany kupnem mieszkania na osiedlu "Tumski Park" Byłem bardzo zainteresowany zakupem ale dziś dowiedziałem się ze w planie zagospodarowania terenu ul. Zawady przewidziana jest linia tramwajowa, i nie jest to dla mnie zaleta lecz dużą wada, gdyż wcześniej mieszkałem obok nitki tranwajowej i nie było to mile. czytając wasze forum twierdzicie ze jest to bardziej zaleta niż wada. Cziekawe czy siedząc sobie na balkonie lub nawet przebywając w środku przy uchylonym oknie w swoim wymarzonym mieszkanku widok i hałas tranwaju jest zaletą. A z drugiej strony budynków w planie zagospodarowania przestrzennego jest zabudowa mieszkanlą i przemysłowa do trzech kondygnacji, i jedna z hal jest nie urzytkowana i miejmy nadzieje ze nie znajdzie się bogaty inwestor który nie przeznaczy jej na hałaśliwy lub śmierdzący interes. Nie zrozumcie mnie źle, bardzo podoba mi się ta inwestycja i poważnie rozważam zakup tam mojego przyszłego domu i biorę wszystkie za i przeciw tego miejsca. Pozdrawiam...
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 7:43    Temat postu: Re: Tramwaje pod oknami...

Dosyć surowo podchodzi Pan do tematu. Linia tramwajowa jeśli w ogóle będzie to po pierwsze będa to nowe tory i hałas będzie znacznie mniejszy. My akurat mamy balkon od drugiej strony tak więc odgłosy przejęzdżającego tramwaju nie będą aż tak słyszalne.
Co do hali, to tak jak koleżanka na forum pisała, jest juz rozbierana i wykupiła ten teren firma komputerowa, tak więc nie spodziewałbym się hałaśliwego i "śmierdzącego" interesu.
Ogólnie to ciężko o idealną lokalizację w samym Poznaniu, zawsze będą jakieś "ale". Coś za coś. Jak chce się mieć ciszę i słyszeć tylko ptaszki to pod Poznaniem. Ale wtedy drugie auto, dojazdy, strata czasu, daleko szkoły, przedszkola itd itd. Wszystko ma swoje plusy i minusy jak to w życiu.
NormanPrice 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 14:57
Posty: 80
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pią Sty 04, 2013 9:54    Temat postu: Re: Tramwaje pod oknami...

Sprawa linii tramwajowej w ulicy Zawady wydaje się być odsunięta o kolejnych "kilka lat":

http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,12713739,Projekty_bez_dotacji__Fiasko_staran_miasta_o_miliony.html
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 1
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama