portal osiedli, dzielnic i miast
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Remonty i wykończenia mieszkań » Forum » Odpływ WC, umywalka...
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Odpływ WC, umywalka...

Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
nopledge 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sty 04, 2013 21:37
Posty: 44
Skąd: Poznan

PostWysłany: Sob Sty 12, 2013 20:19    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

zwróćcie uwagę w swoich mieszkaniach na odpływy w łazienkach. my niedługo odbieramy mieszkanie i okazało się, że zrobili tylko 1 odpływ na pralkę, brakuje nawet od WC Smile developer się tłumaczy, że taki mieli projekt i umywa ręce...oczywiście mogę kogoś podnająć i przeryje mi podłogę ale chyba nie o to chodzi kupując nowe mieszkanie. dzisiaj byłam oglądać mieszkanie i zauważyliśmy to z gościem, który będzie wykańczał nam mieszkanie.
slumpvis 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Gru 08, 2012 14:26
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Nie Sty 13, 2013 20:38    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

W łazience przewidziany jest tylko jeden odpływ, polecam lekturę poniżej:

http://szczecin-nowa-cegielnia.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=69587&start=0
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 7:33    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Nieee no jaja sobie robicieSmile W sobote idziemy oglądać mieszkanie. Nie uwierze dopóki nie zobaczę. Na rysunkach mamy podejscie wody do wanny, wc i umywalki to jeśli deweloper nie zrobił przy podejściach odpływów to jest komedia. No nic, pojedziemy zobaczymy.
slumpvis 
   

Bywalec


Dołączył: Sob Gru 08, 2012 14:26
Posty: 32
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 8:28    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

No niestety. W załączniku do umowy deweloperskiej (standard mieszkań) też jest punkt, z którego wynika, że odpływy to tylko wyjście z pionu zakończone zaślepką.

Ostatnio zmieniony przez slumpvis dnia Mon Jan 14, 2013 11:20, liczba edycji: 1
nopledge 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sty 04, 2013 21:37
Posty: 44
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 10:17    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

ale ja nie mam nawet tej zaślepki
nopledge 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sty 04, 2013 21:37
Posty: 44
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 10:20    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

dzisiaj SGI odpowiedziało mi że:
"Przebieg instalacji infrastruktury w lokalach mieszkalnych inżynierowie budowy wykonują na podstawie projektu wykonawczego, zgodnie z prawem budowlanym."

wynika z tego że nie mają zamiaru zrobić nic...dodam tylko że widziałam inne mieszkanie, w którym były odpływy, tak więc konsekwencji tam nie ma. loteria. oglądajcie mieszkanie jak najszybciej bo to jest, tak jak ktoś słusznie zauważył komedia jakaś.
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 10:30    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Ja na szczęście musiałem wykonać zmiany aranżacyjne w łazience więc mam 3 odpływy - 100mm do toalety i bidetu, 50mm do brodzika + wyżej 50mm do pralki. Bez zmian aranżacyjnych przewidziany był tylko jeden pod wc 100mm.
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 13:17    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Czyli rozumiem że SGI zakłada, że jak ktoś nie zrobi zmian aranżacyjnych tzn że będzie miał tylko wc w łazience i na pewno nie będzie się kąpał, mył, golił, a pranie zrobi w Warcie. Normalnie najchętniej już dzisiaj leciałbym sprawdzić jak to wygląda w naszej łazience bo mi to teraz sen z powiek będzie spędzać...
Na osiedlu na którym teraz mieszkamy(też odbieraliśmy stan deweloperski) odpływy były sztuk 4 z czego 2 z nich przenosiliśmy we własnym zakresie, ale ogólnie nikt nawet nie pomyślał, że mogłoby być inaczej jak wyprowadzony odpływ do wanny/prysznica, WC, pralki i umywalki, a tu widze że z czyimś prawem budowlanym wcale nie jest to standardem, że ludzie myją się w łazience...
NormanPrice 
   

Stały bywalec


Dołączył: Wto Wrz 18, 2012 14:57
Posty: 80
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 13:34    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

A ile SGI zażyczyło sobie za taką "zmianę aranżacyjną" jak wyprowadzenie odpływów do kanalizacji w łazience?
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 14:31    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

Zmiany w odpływach są efektem aranżacji łazienki - odpływ liniowy zamiast brodzika, pralka na podwyższeniu itp. Oczywiście odpływ do zlewu znajdującego się na przeciwległej stronie trzeba poprowadzić we własnym zakresie Razz
nopledge 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sty 04, 2013 21:37
Posty: 44
Skąd: Poznan

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 20:08    Temat postu: Re: Odpływ WC, umywalka...

ja nie robiłam zmian aranżacyjnych, tak przygotowali mieszkanie...
Chiquita 
   

Zaglądajacy


Wiek: 36
Dołączył: Wto Paź 23, 2012 19:24
Posty: 22
Skąd: Poznań

PostWysłany: Pon Sty 14, 2013 23:04    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

scooti81 napisał:
Czyli rozumiem że SGI zakłada, że jak ktoś nie zrobi zmian aranżacyjnych tzn że będzie miał tylko wc w łazience i na pewno nie będzie się kąpał, mył, golił, a pranie zrobi w Warcie.
Zgadzam się w 100 % z kolegą, który tym komentarzem idealnie oddał absurd zaistniałej sytuacji ;] Jeśli faktycznie ten problem dotyczy wszystkich mieszkań i deweloper nie ma zamiaru nic w tym kierunku z to może warto będzie pomyśleć o zgrupowaniu wszystkich kupujących niezadowolonych z tego tytułu Exclamation
piterek24 
   

Forumowicz


Wiek: 35
Dołączył: Śro Cze 06, 2012 10:30
Posty: 198
Skąd: Poznań

PostWysłany: Śro Sty 16, 2013 9:16    Temat postu: Re: Odbiór mieszkania

NormanPrice napisał:
A ile SGI zażyczyło sobie za taką "zmianę aranżacyjną" jak wyprowadzenie odpływów do kanalizacji w łazience?


Zmiany dotyczące dopływów to 230 zł.
scooti81 
   

Aktywny Forumowicz


Wiek: 42
Dołączył: Pon Maj 21, 2012 14:26
Posty: 293
Skąd: Poznań

PostWysłany: Sob Sty 19, 2013 18:01    Temat postu: Re: Odpływ WC, umywalka...

Witam, jesteśmy po odwiedzinach na budowie i okazało się, że nie jest tak źle. W sumie to nie obędzie się bez małych zmian ale mogło być gorzejRazz w łazience u nas brakuje tylko odpływu do umywalki a tak jest ok. Poniżej foto


IMG_0261.JPG
 Opis:
brak odpływu pod umywalkę

IMG_0261.JPG





IMG_0260.JPG
 Opis:
Odpływa wanna i wc, nie wiem dlaczego ale nad wanna z boku jest jeszcze jeden odpływ????

IMG_0260.JPG


nopledge 
   

Bywalec


Wiek: 41
Dołączył: Pią Sty 04, 2013 21:37
Posty: 44
Skąd: Poznan

PostWysłany: Nie Sty 20, 2013 12:47    Temat postu: Re: Odpływ WC, umywalka...

świetnie, w takim razie co ze "standardem" wykończenia, tak bardzo p. jankowska podpiera się umową...jedni mają inni nie mają.
Odpowiedz do tematu Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama